English

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


SPOR EĞİTİMİNDE TOKAT İLİNDE VOLEYBOL TAKIMLARINDA OYNAYAN VOLEYBOLCULARIN VOLEYBOLA BAŞLAMA NEDENLERİ VE BEKLENTİLERİ
(SPORTS EDUCATION REASONS TO START PLAYING AND EXPECTATIONS FROM VOLLEYBALL OF THE VOLLEYBALL PLAYERS IN VOLLEYBALL TEAMS OF TOKAT )

Yazar : Burçin ÖLÇÜCÜ  , Şerife ÖZEN, Mustafa ALTINKÖK  
Türü :
Baskı Yılı : 2
Sayı : 3
Sayfa : 57-70


Özet
Bu araştırmada Voleybol branşı ile uğrasan ve profesyonel olan sporcuların voleybol sporuna başlama nedenlerini vede ileriye dönük beklentilerini ortaya koymak amaçlanmıştır. Çalışmanın evrenini, Tokat ilinde yaşayan, Türkiye Voleybol 2. liginde 2010-2011 sezonunda voleybol oynayan 30 birey oluşturmaktadır. Çalışmanın evreni aynı zamanda örneklem olarak kabul edilmiştir. Bu çalışma için detayları aşağıda verilmiş olan gruplara anket uygulanmıştır. a) Niksar Belediyespor Erkek Voleybol Takımı b) Tokat Belediye Plevnespor Erkek Voleybol Takımı Anketlerden elde edilen veriler kullanılarak frekans ve yüzde dağılımları hesaplanmıştır. Yapılan anketlerden elde edilen verilerin değerlendirilmesinde özel bir istatistik paket program seçilmiştir. Bu çalışmanın sonucunda voleybol sporuna yönelmenin en etkili faktörünün “aile” olduğu söylenebilir. Profesyonel voleybolcuların spordan beklentilerinin üniversite eğitimleri sırasında “spor ile ilgili bir bölümde eğitim görmek” olduğu tespit edilmiştir.

Anahtar Kelimeler
Voleybol, voleybola başlama nedenleri

Abstract
SPORTS EDUCATION REASONS TO START PLAYING AND EXPECTATIONS FROM VOLLEYBALL OF THE VOLLEYBALL PLAYERS IN VOLLEYBALL TEAMS OF TOKAT

Keywords
Volleyball, reasons to start playing volleyball

Gelişmiş Arama


Duyurular


Adres :Gaziosmanpaşa Üniversitesi - Eğitim Fakültesi Kat :1 Taşçiftlik-TOKAT
Telefon :0356 252 16 16-3470-3471 Faks :
Eposta :

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri